15.04.2021

Carey Mulligan Adam Sandler’lı Spaceman’ın Kadrosuna Katıldı

Carey Mulligan responds to apology for "sexist" new film reviewPromising Young Woman ile Oscar sezonunda adından söz ettiren İngiliz oyuncu Carey Mulligan, Netflix filmi Spaceman’ın kadrosuna katıldı

Adam Sandler ile başrolleri paylaşacak filmi Chernobyl ile Emmy kazanan Johan Renck yönetecek.

Emerald Fennell’in yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Promising Young Woman’da, arkadaşı Nina’nın haksız yere ölümünün ve cinsel tacizinin intikamını almak isteyen tıp öğrencisini canlandıran Carey Mulligan; geçtiğimiz yıl Adam Sandler ve Netflix işbirliği ile başlayan projeye dahil oldu. Proje daha önce The Spaceman of Bohemia olarak biliniyordu.

Çek yazar Jaroslav Kalfar’ın romanına dayanan hikâye, antik tozlar toplamak için galaksinin yakınlarına gönderilen bir astronotu (Adam Sandler) merkezine alıyor. Kısa süre sonra dünyevi hayatı paramparçaya dönen astronot uzay görevi sırasında esrarengiz bir yaratığa rastlar. Carey Mulligan filmde, Sandler’ın astronot karakterinin eşini oynayacak.

Carey Mulligan, Netflix ile Yeniden Bir Araya Geliyor

Carey Mulligan says 'Promising Young Woman' unpicks "normalised" predatory behaviourSpaceman, Mulligan’ın dört dalda Oscar adayı olan Mudbound’un ardından Netflix ile yaptığı beşinci işbirliği olacak. Mulligan, Promising Young Woman’daki başarılı performasının yanı sıra Suffragette (Diren!), Inside Llewyn Davis (Sen Şarkılarını Söyle), Wall Street: Money Never Sleeps (Borsa: Para Asla Uyumaz), Drive (Sürücü) ve Baz Luhrmann’ın The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby) gibi filmlerinde de rol almıştı. Carey Mulligan, bu rollerinin dışında yakında Netflix’te çıkacak, yapımcılarının arasında Martin Scorsese ve Bradley Cooper’ın bulunduğu Leonard Bernstein filmi Maestro’da başrol oynayacak.

Hazırlık aşamasında olan Spaceman’ın ne zaman Netflix’te yayınlanacağı henüz netleşmedi.

Kaynak: Deadline