29.05.2017

Channing Tatum’dan En İyi 5 Performans

26 Nisan, Alabama doğumlu Channing Tatum; sizce sadece yakışıklı bir surat ve kaslı bir vücut mu?

People dergisi tarafından 2012 yılında “Yaşayan En Seksi Erkek” seçilen Channing; kameraya verdiği güzel profilin yanında, hem yetenekli bir dansçı, hem Kung Fu ve Gor-Chor Kung Fu dallarında kuşak sahibi, hem de kısa ve renkli kariyerinde; inşaat işçisi, striptizci, mortgage uzmanı, videoklip modeli (Ricky Martin – She Bangs klibini hatırlayan?, fotomodel, manken ve yavru kedi-köpek kliniği çalışanı olarak tecrübe biriktirmiş bir oyuncu ve rol aldığı kırka yakın filme sadece güzel bir yüz ve güzel kaslardan çok şey katabildiği âşikar…

Rol aldığı filmler arasında en çok ses getirenleri seçersek;

.

Step Up (2006)

Çıkış filmi. Tatum’un özellikle dans yeteneklerini sergilediği bu film; $115 Milyon uluslararası hasılatı ile hem onu çok kazanan aktörler listesine taşımış, hem de 2009 yılında evlendiği karısı Jenna Dewan ile tanışmıştır.. Yani ilk sıramızı kesinlikle hak ediyor!

.

G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009) & Retaliation (2013)

Elestirmenlerin acımasız yergilerine rağmen; ilki $300 Milyon ikincisi $400 Milyon uluslararası hasılatları ile Tatum’un şöhretine şöhret kattığı aksiyon film serisi..

.

21 Jump Street (2012)

1980lerin ünlü TV serisini beyazperdeye taşıyan bu yüksek bütçeli polis-komedi filminde, Tatum’a Jonah Hill eşlik ediyor ve kazandığı 3. büyük başrol ile artık Hollywood’daki yerini epey pekiştiriyor..

.

Magic Mike (2012)

Steven Soderbergh yönetmenliğindeki bu film; bir grup erkek striptizcinin etrafında dönen hikayesi ile Tatum’a hem Hollywood öncesi edindiği dans tecrübelerini, hem de ciddi dram sahneleri ile -eleştirmenleri de şaşırtarak!- oyunculuk gücünü sergileme fırsatı veriyor..

.

Side Effects (2013)

Yine Steven Soderbergh ile çalıştığı bu psikolojik gerilim filmde; psikiyatrın kendisine yazdığı ilaçların yan etkileriyle boğuşan bir kadının hikayesi işleniyor ve bu sefer Tatum, genç kadının hapisten yeni çıkan sabıkalı kocası rolüyle karşımızda..

.

Günün bonusu olarak: Tatum’un ilk yazarlık denemesini de yaptığı ve bu yaz gösterime girmesi gereken devam filmi:

Magic Mike XXL (2015)