17.01.2018

Çılgın Hırsız 3: Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Mert YILDIRIM

Eğlenceli ve keyifli maceraya devam

Genç ve yetişkin birçok izleyicinin beğenisini kazanan Çılgın Hırsız (Despicable Me) serisinin üçüncü filmi bu hafta ülkemizde vizyona giriyor. Yönetmenliğini Pierre Coffin ve Kyle Balda‘nın üstlendiği “Çılgın Hırsız” serisinin üçüncü filmine yaklaşık 80 milyon dolar harcanmış.

Çılgın hırsız Gru ve küçük kahraman Minyonların yeni maceralarını konu edinen film, bu sefer yine izleyiciyi güldürmeyi ve keyifli vakit geçirmeyi ilke edinmiş. Gru bu sefer çocukluktan beri kötülükte uzmanlaşmış Bratt ile mücadele ediyor. Çok değerli bir dev bir kristali çalmaya çalışan Bratt, Gru ile karşılaşır. Bratt profesyonel bir kötü bir ajan gibi üstün yeteneklere ve silahlara sahiptir. Gru ise Anti- Kötüler Birliğine bağlıdır. Bratt ve Gru film boyunca kendi aralarında büyük bir mücadele verir. Gru, onu yakalamadığı için Anti- kötüler birliğinden atılır. Bratt kurnazca davranıp dev kristali tekrar ele geçirir. Keskin zekâsı, kıvrak dansları ve eğlenceli tiplemesiyle Bratt sevilesi bir karakter olmuş.

Ajan birliğinden atılan Gru için ise hayat zordur. Günlerden bir gün bir yabancı ona ailesiyle ilgili bir gerçeği söyler. Başlangıçta bu gerçeğe alışamasa da daha sonra bu gerçekle yaşamaya başlar. İkiz kardeşi olduğunu öğrenen Gru, bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemez. İkiz kardeşini görmek için yollara düşer. Karısı ve çocuklarıyla birlikte yeni bir maceranın içinde bulur kendisini.

Gru ve ikizi

İkiz kardeşiyle karşılaştıktan sonra Gru için yeni hayat oldukça karmaşık gelir. Bir kardeşinin olması fikrine bile alışamamıştır. Kardeşi Dru onun tam tersi karaktere sahiptir. Zengin, pozitif, kötülük yapmaya elverişli bir karakter. Silahlar, arabalar, helikopter vs. hepsine sahip birisi. Kardeşi Gru ile birlikte yeni kötülüklerinin peşine düşmek ister ama Gru bu fikre pek sıcak bakmaz.

Gru ve Dru kardeşler birbiriyle zamanla daha iyi anlaşmaya başlar. Bratt’in çaldığı dev kristali kurtarmak için kolları sıvar iki kardeş. Bu süreçte Gru kötü biri olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlar. Ancak ailesi ona eski yaşantısını çoktan unutturmuştur.

Filmin en sempatik karakteri kuşkusuz Agnes. Onun renkli hayal dünyası filmin atmosferine pozitif bir katkı sağlamış. Ona baktığınızda sevimliliğine kapılmamak imkânsız olacaktır.

Minyonlar ise filmin eğlence ve mizahi yönünü ikiye katlıyorlar. Gru’ya karşı ayaklanıp bağımsız bir şekilde hareket ettikten sonra başlarına bir sürü olaylar gelir. Esprileri sayesinde izleyicileri güldürmeyi başarabilirler.

Animasyon filmleri içerisinde kendi yerini sağlama almış Çılgın Hırsız serisi, üçüncü filmiyle yine sürükleyiciliğinden ödün vermiyor. Zayıf bir hikâyesi olmasına rağmen hikâyenin aksiyon yönüne öncelik verilmesiyle kısmen de olsa kendini kurtarmayı başarıyor. Çılgın Hırsız 3, yediden yetmişe herkesin keyifle izleyebileceği eğlenceli bir film olmuş.