09.02.2021

Critics Choice Adayları Açıklandı

Critics Choice Adaylıklarına On İki Adaylıkla Mank Damga Vurdu

En İyi Film Adaylıkları Alan 10 film ve toplam adaylıkları şöyle sıralandı:

Da 5 Bloods (Netflix) – 6 adaylık
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – 8 adaylık
Mank (Netflix) – 12 adaylık
Minari (A24)  – 10 adaylık
News of the World (Universal Pictures) – 7 adaylık
Nomadland (Searchlight Pictures)  – 6 adaylık
One Night in Miami (Amazon Studios) – 6 adaylık
Promising Young Woman (Focus Features) – 6 adaylık
Sound of Metal (Amazon Studios) – 5 adaylık
The Trial of the Chicago 7 (Netflix) – 6 adaylık

En İyi Erkek Oyuncu

  • Ben Affleck – The Way Back (Warner Bros.)
  • Riz Ahmed – Sound of Metal (Amazon Studios)
  • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Tom Hanks – News of the World (Universal Pictures)
  • Anthony Hopkins – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Delroy Lindo – Da 5 Bloods (Netflix)
  • Gary Oldman – Mank (Netflix)
  • Steven Yeun – Minari (A24)

En İyi Kadın Oyuncu

  • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Andra Day – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)
  • Sidney Flanigan – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman (Netflix)
  • Frances McDormand – Nomadland (Searchlight Pictures)
  • Carey Mulligan – Promising Young Woman (Focus Features)
  • Zendaya – Malcolm & Marie (Netflix)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Chadwick Boseman – Da 5 Bloods (Netflix)
  • Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Bill Murray – On the Rocks (A24/Apple TV+)
  • Leslie Odom, Jr. – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Paul Raci – Sound of Metal (Amazon Studios)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
  • Ellen Burstyn – Pieces of a Woman (Netflix)
  • Glenn Close – Hillbilly Elegy (Netflix)
  • Olivia Colman – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Amanda Seyfried – Mank (Netflix)
  • Yuh-Jung Youn – Minari (A24)

En İyi “Genç” Oyuncu

  • Ryder Allen – Palmer (Apple TV+)
  • Ibrahima Gueye – The Life Ahead (Netflix)
  • Alan Kim – Minari (A24)
  • Talia Ryder – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Caoilinn Springall – The Midnight Sky (Netflix)
  • Helena Zengel – News of the World (Universal Pictures)

En İyi Kadro

  • Da 5 Bloods (Netflix)
  • Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Minari (A24)
  • One Night in Miami (Amazon Studios)
  • The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

En İyi Yönetmen

  • Lee Isaac Chung – Minari (A24)
  • Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)
  • David Fincher – Mank (Netflix)
  • Spike Lee – Da 5 Bloods (Netflix)
  • Regina King – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

En İyi Özgün Senaryo

  • Lee Isaac Chung – Minari (A24)
  • Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)
  • Jack Fincher – Mank (Netflix)
  • Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Darius Marder & Abraham Marder – Sound of Metal (Amazon Studios)
  • Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

En İyi Uyarlama Senaryo

  • Paul Greengrass & Luke Davies – News of the World (Universal Pictures)
  • Christopher Hampton and Florian Zeller – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Kemp Powers – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Jon Raymond & Kelly Reichardt – First Cow (A24)
  • Ruben Santiago-Hudson – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

En İyi Görüntü Yönetimi

  • Christopher Blauvelt – First Cow (A24)
  • Erik Messerschmidt – Mank (Netflix)
  • Lachlan Milne – Minari (A24)
  • Joshua James Richards – Nomadland (Searchlight Pictures)
  • Newton Thomas Sigel – Da 5 Bloods (Netflix)
  • Hoyte Van Hoytema – Tenet (Warner Bros.)
  • Dariusz Wolski – News of the World (Universal Pictures)

En İyi Sanat Yönetimi

  • Cristina Casali, Charlotte Dirickx – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)
  • David Crank, Elizabeth Keenan – News of the World (Universal Pictures)
  • Nathan Crowley, Kathy Lucas – Tenet (Warner Bros.)
  • Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank (Netflix)
  • Kave Quinn, Stella Fox – Emma (Focus Features)
  • Mark Ricker, Karen O’Hara & Diana Stoughton – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

En İyi Kurgu

  • Alan Baumgarten – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Kirk Baxter – Mank (Netflix)
  • Jennifer Lame – Tenet (Warner Bros.)
  • Yorgos Lamprinos – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Mikkel E. G. Nielsen – Sound of Metal (Amazon Studios)
  • Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Alexandra Byrne – Emma (Focus Features)
  • Bina Daigeler – Mulan (Disney)
  • Suzie Harman & Robert Worley – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)
  • Ann Roth – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Nancy Steiner – Promising Young Woman (Focus Features)
  • Trish Summerville – Mank (Netflix)

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı

  • Emma (Focus Features)
  • Hillbilly Elegy (Netflix)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Mank (Netflix)
  • Promising Young Woman (Focus Features)
  • The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

En İyi Görsel Efekt

  • Greyhound (Apple TV+)
  • The Invisible Man (Universal Pictures)
  • Mank (Netflix)
  • The Midnight Sky (Netflix)
  • Mulan (Disney)
  • Tenet (Warner Bros.)
  • Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

En İyi Komedi Filmi

En İyi Yabancı Film

  • Another Round (Samuel Goldwyn Films)
  • Collective (Magnolia Pictures)
  • La Llorona (Shudder)
  • The Life Ahead (Netflix)
  • Minari (A24)
  • Two of Us (Magnolia Pictures)

En İyi Şarkı

  • Everybody Cries – The Outpost (Screen Media Films)
  • Fight for You – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Husavik (My Home Town) – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Netflix)
  • Io sì (Seen) – The Life Ahead (Netflix)
  • Speak Now – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

En İyi Müzik

  • Alexandre Desplat – The Midnight Sky (Netflix)
  • Ludwig Göransson – Tenet (Warner Bros.)
  • James Newton Howard – News of the World (Universal Pictures)
  • Emile Mosseri – Minari (A24)
  • Trent Reznor & Atticus Ross – Mank (Netflix)
  • Trent Reznor, Atticus Ross, and Jon Batiste – Soul (Disney)