06.09.2017

Damien Chazelle’in Yeni Filmi First Man’in Kadrosu Genişliyor

First Man’e Katılacak Yeni İsimler Açıklandı

Film yapımcısı olarak kendine kısa sürede büyük bir ün yapan, La La Land ve Whiplash’in yönetmeni Damien Chazelle’in her filmi artık izleyiciler için izlenmezse olmaz filmler listesinde. Yeni filmi First Man de oyuncu kadrosuyla izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Neil Armstrong’un Ay’a inişini işleyen First Man‘de Armstrong’u Ryan Gosling canlandıracak.

Deadline’ın haberine göre Deke Slayton rolünde Friday Night Lights şovundan tanıdığımız ve Netflix dizisi Bloodline’da oynayan Kyle Chandler’ı izleyeceğiz. Deke Slayton, İkinci Dünya Savaşı pilotu, uzay mühendisi ve Mercury Seven Astronotlar’ı arasına seçilen test pilotlarından biri. Mercury Seven’a seçilmesine rağmen uçuştan önce konulan hastalık teşhisi yüzünden Slayton uçuşa katılamamıştı.

Kyle Chandler

Filmde yer alacak olan ve House of Cards’daki ve Ant-Man’deki rollerinden tanıdığımız Corey Stoll’un, Ay’a inişten sonra en çok akılda kalan astronotlardan Buzz Aldrin’i canlandırması bekleniyor.

THR, Jason Clarke’ın da uzayda yürüyen ilk Amerikalı, yani Ed White rolüne uygun olduğunu açıkladı.

First Man’le birlikte Chazelle de ilk defa kendi yazmadığı bir filmi yönetecek. Bu farklı deneyimin filmin ruhunu nasıl etkileyeceği üstüne henüz bir şey söylenmedi fakat Chazelle’in kendi tarzından farklı bir film çıkacağı aşikâr.

First Man, 12 Ekim 2018’de ekranlarda olacak.

Kaynak: theplaylist