20.11.2017

Damon Lindelof Watchmen Dizisi Hakkında Konuştu

Damon Lindelof: Süper Kahramanlar hakkında düşündüklerimiz doğru olmayabilir

Watchmen dizisinin HBO’dan onay almasının üzerinden henüz birkaç gün geçmesine rağmen Damon Lindelof 1 aydan fazladır bu projeyle ilgilendiğini söyledi. Cumartesi günü The Good Place‘nin yaratıcısı Mike Schur ile birlikte bir panelde yer alan Lindelof gelen sorular üzerine Watchmen hakkında ilk defa konuştu. Leftovers ile büyük bir başarı yakalayan Lindelof, bu serisinin ardından neden bir çizgi-roman adaptasyonu ile yola devam ettiğine değindi: “Watchmen tehlikeliydi”.

Konuşmasına bu cümleyi açarak devam eden Lindelof: “Bu zamanlar insanlara riskli şovlar izletmemiz gereken riskli zamanlar, bu yüzden Watchmen kadrosunda yer alıyorum.” Marvel ve DC filmlerinin büyük bir hayranı olduğunu belirten Lindelof, süper kahramanlar hakkındaki genel kanının yanıltıcı olabileceğini de sözlerine ekledi. “Ben Wonder Woman ve Batman ile büyüdüm ve bu karakterlere gerçekten bayılıyorum fakat  maske takıp onlara güvenmemizi isteyen süper kahramanlara asla güvenmemeliyiz. Eğer yüzünüzü saklıyorsanız adalet için çalışmıyor da olabilirsiniz.”

Ayrıca kendini ‘süper kahraman bağımlısı’ olarak tanımlayan Lindelof, süper kahramanlarla tanışmasının ise babası sayesinde olduğunu söyledi: “1980’lerin ortasında beni Watchmen ile tanıştırdı. Bana senin için biraz ağır bir kitap fakat senin anlayacağını düşünüyorum demişti. Çizgi-roman gerçekten de ağır olsa da enerji doluydu.” Lindelof, bir süper kahraman bağımlısı olmasına rağmen ilk defa böyle bir projede yer alacağının altını çizerken hayatında en çok gurur duyacağı anın ilk süper kahraman projesini tamamladığı an olacağını söyledi.

Watchmen, 2018-2019 yayın döneminde HBO’da yayınlanmaya başlayacak.

Haber: Çağdaş Bölücek | Kaynak: Indiewire