03.06.2017

David Lynch Kendini Anlatacak

Yönetmen David Lynch, 2017’de yayınlanması beklenen, yaşamı ve çalışmalarını anlatan bir kitabın yazımı için gazetececi Kristine McKenna ile çalışmalara başladı.

Lynch, İngiltere’de yaşam ve çalışma yayın haklarını elinde tutan Canongate’den yaptığı açıklamada “İnternette ve kitaplarda benim ile ilgili bir sürü saçmalık var.” dedi. “Ben bütün doğru bilgileri tek bir yerde toplamak istedim, eğer biri bir şey öğrenmek isterse, orada bulabilir. Ve bunu Kristine’den başka kimse ile yapmazdım. O ve ben çok öncelere gideceğiz ve o doğru yolu bulacak.” diye devam etti.

Kitap, tahmin edileceği gibi, otobiyografi kadar basit bir şey olacak. Yönetmenin arkadaşları, ailesi, iş arkadaşlar gibi kişilerle röportajlar içerecek. McKenna, Lynch’ın kariyerini, hikayesini ve yönetmenin kendisinin bunlarla ilgili düşüncelerini bir araya getirecek.

Bu kitap yönetmenin ilk kitabı olmayacak. Lynch, 2007’de “Catching the Big Fish” isimli meditasyon, bilinç ve yaratıcılık üzerine bir kitap yayınlanmıştı. Kitap yirmi altı dile çevirilmişti.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: theguardian