11.07.2019

Ölü Adam (Dead Man)

Jim Jarmusch’un yönettiği Ölü Adam (Dead Man)  filminin oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Gary Farmer, Crispin Glover ile Lance Henriksen yer alıyor.

Ölü Adam (Dead Man), 12 Temmuz 2019’dav izyonda!

Daha kariyerinin başında Johnny Depp, Ölü Adam filmindeki müthiş performansıyla bir yıldızın doğduğunun sinyalini vermişti. Yönetmen Jim Jarmusch’un güçlü sinema diliyle mistik bir dünyayı bir araya getiren Ölü Adam, kısa süre içerisinde kült filmler arasında yerini buldu. 1995 yılında Cannes Film Festivali’nde yarışan ve Neil Young’ın olağanüstü müzikleriyle hafızalara kazınan Ölü Adam, Türkiye’de ilk defa sinemalarda!

Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan William Blake (JOHNNY DEPP), vahşi batıya uzanan bir yolculuğa çıkar. Gittiği kasabada beklediği hayatı bulamayan William, Hiç Kimse adında bir Kızılderili ile tanışır. Hiç Kimse, onun aynı isimdeki ünlü şair William Blake olduğuna inanır. Çıktıkları yolculuğun sonunda William, yepyeni bir adam olur. Hem duygusal, hem de fiziksel anlamda. Yaşadığı hayatın şartları, onu doğasına aykırı bir şekilde acımasız hale getirmiştir.