25.08.2018

Dehşetin Yüzü: The Nun ile Korkmaya Hazır Olun

James Wan “The Nun / Dehşetin Yüzü” ile, bu evrenin başka bir karanlık köşesini keşfediyor.  

Corin Hardy’nin (“The Hallow”) yönettiği, yeni korku festivalinin yapımcıları, “The Conjuring/Korku Seansı” serinin de yapımcıları olan James Wan ve Peter Safran.

Romanya’nın ücra köşesindeki bir mansatırda, bir rahibe kendi hayatına kıydığında, geçmişi sorunlu bir rahip ve genç bir rahibe adayı, Vatikan tarafından olayı araştırmaları için bölgeye gönderilir. Sadece hayatlarını değil, inançlarını ve ruhlarını da riske atarak gelen bu ikili, ilk kez “The Conjuring/Korku Seansı” evreninde izleyicileri dehşete düşüren, aynı şeytani rahibeye karşı, bir savaş alanına dönüşen manastırda mücadele verirler.

“The Nun / Dehşetin Yüzü”nün başrollerinde Oscar aday Demian Bichir (“A Better Life”) Peder Burke rolünde, Taissa Farmiga (TV’s “American Horror Story”) Rahibe Irene rolünde, Jonas Bloquet (“Elle”) köylü Frenchie rolünde, Charlotte Hope (“Game of Thrones”) manastırdaki Rahibe Victoria rolünde, Ingrid Bisu (“Toni Erdmann”) Rahibe Oana rolünde, ve Bonnie Aarons da, bu filme ismini veren karakter, “The Conjuring/Korku Seansı” evrenindekiyle aynı rolünde yer alıyorlar.

Corin Hardy’nin yönettiği “The Nun / Dehşetin Yüzü”nün senaryosunu Gary Dauberman (“It”), hikâyesini Dauberman ve James Wan yazdılar.

New Line Cinema’nın sunduğu, bir Atomic Monster / Safran Company yapımı olan “The Nun / Dehşetin Yüzü” bir Warner Bros. Entertainment Şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.

“The Nun / Dehşetin Yüzü” Türkiye’de 21 Eylül’de vizyona girecek.