22.11.2018

Deliler: Fatih’in Fermanı

Osman Kaya’nın yönettiği Deliler: Fatih’in Fermanı filminin oyuncu kadrosunda Cem Uçan, Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu ile Yetkin Dikinciler yer alıyor.

Deliler: Fatih’in Fermanı, 23 Kasım 2018′de  vizyonda!

1458-1460 yılları arasında Romanya Prensi Vlad, Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisini infaz eder. Bunun üzerine Fatih Sultan Mehmet, Baba Sultan’a, Vlad’ı öldürtmesi için ferman verir. Baba Sultan 7 kişiden oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Bu 7 kişi, Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dır. Vlad, Osmanlı Devleti’ni yıkmak için Simyacı’ya fareler üzerinde deneyler yaptırır. Bu deneyler veba virüsünü yaymak içindir.

Deliler, Alaca Köy yakınlarından geçer. Bu sırada köyde olay olduğunu fark ederler ve köye doğru hareket ederler. Vlad’ın çeteleri köyü yağmalar. Demirci, bu zulme karşı çıkmak isterken öldürülür. Kızı, Alaca çetenin arasında kalır. Deliler Alaca’yı, Vlad’ın çetelerinden kurtarır ve yanlarına alırlar. Suskun’da bu sırada annesi öldürülmüş bir bebeği yolculukta yanına alır. Deliler, Vlad’ı infaz etmek için Vlad’ın şatosuna giderler.