13.11.2017

Denis Villeneuve Bond Serisi ile İlgilendiğini Açıkladı

Denis Villeneuve Bond serisi ile ilgilendiğini fakat bir sonraki projesinin ‘Dune’ olacağını açıkladı

 Daha önce Bond serisinin yeni filmi için ismi geçen yönetmenlerin Denis Villeneuve, David McKenzie ve ilk uzun metrajlı filmi ‘71’ ile büyük bir çıkış yakalayan Yann Demange olduğu açıklanmıştı. ‘The Playlist’ e konuşan Denis Villeneuve ise Bond serisinin yeni filmini yönetmek ve Craig’le birlikte çalışmayı çok istediğini fakat şu anda önceliğinin Frank Herbert’in ‘Dune’ romanını beyaz perdeye uyarlamak olduğunu söyledi.

“Daniel Craig gibi heyecan verici bir aktör ile herkes çalışmak ister. Hatta film için görüşmelerimiz de oldu fakat şu an ‘Dune’ ile meşgulüm ancak ileride elbette serinin yönetmeni olmak isterim. Sanırım serinin devam filmlerinin çıkacağı tarihlerde benim de boş vaktimin bulunması bu konuda  belirleyici nokta olacak.”

Bond serisinin yeni filmi 8 Kasım 2019’da izleyicileri ile buluşacak. Yapımcıların bu tarihi Denis Villeneuve için ertelemeyeceği düşünülüyor. Ancak belki de serinin devam filmlerinden biri için yönetmenlik teklifi götürülebilir. Bond’un asla bitmeyen bir seri olduğunu düşündüğümüzde bu hiç de uzak bir ihtimal değil.

Villeneuve’nin filmi yönetmesini isteyen Bond hayranları ise McKenzie ya da Yann Demange’ye sıcak bakmıyor. Villeneuve’nin iki yılda iki film çekebilecek bir yönetmen olduğunu düşünen hayranların ise unuttuğu bir şey var. Dune filmi epik bir bilim-kurgu hikayesi olacak ve Villeneuve gibi detaycı bir yönetmenin bu filme kısa bir zaman ayıracağı düşünülemez. Ek olarak, Bond filmlerinin de uzun bir planlama gerektirdiğini düşünürsek, serinin devam filmi Mckenzie, Demange ya da ismi açıklanmayan başka bir yönetmenin eline kalmış gibi gözüküyor.

Haber: Çağdaş Bölüecek