13.03.2020

Disney’den Dwayne Johnson ve Emily Blunt’lı Jungle Cruise

Disney’den Jungle Cruise

Başrolünde karizmatik bir nehir teknesi kaptanını canlandıran Dwayne Johnson ve gözü pek bir kaşif rolünde Emily Blunt’ın olduğu film, Amazon ormanlarında geçen macera dolu bir yolculuğu konu alıyor. Filmde ayrıca Jesse Ramirez, Jack Phallons ve Paul Giamatti ile birlikte Edgar Ramirez ve Jack Whitehall da yer alıyor.

Londra’dan Amazon ormanlarına seyahat eden Lily, ona nehirde La Quila adlı yıkık dökük ama hoş teknesiyle rehberlik etmesi için Frank’in kuşku uyandıran servisini tutar. Lily, tıbbın geleceğini değiştirme gücüne sahip, eşsiz bir iyileştirme yeteneği olan eski bir ağacı ortaya çıkarmaya kararlıdır. Bu destansı maceraya beraber atılan alışılmadık ikili, yemyeşil yağmur ormanlarının aldatıcı güzelliğinde gizlenen, sayısız tehlike ve doğaüstü güçle karşılaşır. Ancak kayıp ağacın sırları ortaya çıktıkça, Lily ve Frank’in kaderleri ve insanlığın geleceği için de risk giderek artmaktadır.

Filmin yönetmenliğini Jaume Collet-Serra, idari yapımcılığını Doug Merrifield ve yapımcılığını John Davis, John Fox, Dwayne Johnson, Hiram Garcia, Dany Garcia ve Beau Flynn üstlenmektedir.

Disney’den Jungle Cruise, 24 Temmuz 2020 tarihinde sinemalarda olacak.