26.01.2020

Disney’in Uzakdoğu’nun Yıldızlarıyla Çektiği Mulan’dan Karakter Posterleri

Çin’in efsanevi savaşçısının epik hikâyesi Mulan yeniden beyaz perdede

Mulan, ailesi ve ülkesi için her şeyi riske atan korkusuz genç bir kadının, Çin’in şimdiye kadarki bilinen en iyi savaşçısı olma hikâyesini anlatıyor.

Niki Caro’nun yönetmenliğini üstlendiği, senaryonun ise Rick Jaffa & Amanda Silver ve Elizabeth Martin & Lauren Hynek tarafından yazıldığı Mulan filmi, “The Ballad of Mulan” şiirine dayanmakta.

Filmden yayınlanan karakter posterleri:

Çin İmparatoru, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir; bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır.

Bu epik hikâye, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek ve hem minnettar bir ulusun saygısını kazandırcak hem de babasını gururlandıracaktır.

Mulan filmi, uluslararası ünlü oyuncuların yer aldığı bir oyuncu kadrosuna sahip. Filmde; Yifei Liu, Mulan rolünde, Donnie Yen, Kumandan Tung rolünde, Jason Scott Lee, Böri Khan rolünde, Yoson An, Cheng Honghui rolünde, Gong Li, Xianniang rolünde ve Jet Li ise İmparator rolünde karşımıza çıkacak.