30.05.2017

Sam Rockwell Don Verdean’da

Başrollerinde Sam Rockwell, Amy Ryan ve Jemaine Clement gibi isimleri seyredeceğimiz 11 Aralık‘ta vizyona girmesi beklenen Jared Hess filmi “Don Verdean”dan ilk fragman yayınlandı.

İlham, elbette her yerden gelebilir. Ama “Napoleon Dynamite”in genç yönetmeni Jared Hess, bir filmi oluştururken ele alınan hikâye bazında ödülü hak ediyor. En azından son tv serisi için bu söylenebilir. Don Verdean üzerine Hristiyanlık tarihi ve satanistler üzerine okumalar yaptığını bir kanala belirten yönetmen, semboller ve olmaması gereken ya da aynı zeminde görmenin pek mümkün olmadığı şeyleri bir araya topladığını ve ortaya komik bir takım şeyler çıktığını dile getiriyor. Filmin orijinal sinopsisi ise şu şekilde:

Don Verdean, kendini arkeolojiye adamış inançlı bir adamın biyografisi. Bir anlamda Mesih’in öğreti ve kodlarını toplayıp, muhafaza etmekte olan bu adam şimdi şehirden şehre seyahat ediyor; o ve sadık yarımcısı Carol, gezikleri coğrafyalarda bildikleri yerden uzakta, bilmedikleri olayların içinde kendilerini bulsalar da, tarih boyunca bitmeyen misyonerliği onlar güncel ve teknolojik aktarma yöntemleri ile tedarik ederler. Örneğin; bir DVD.

Haber: Zekican Sarısoy

Kaynak: indiewire