08.05.2018

Duplass Kardeşler Marvel Filmi Reddettiklerini Açıkladı

Marvel, Duplass Kardeşler’e de Film Teklif Etmiş

Marvel stüdyoları son dönemde büyük bütçeli filmlerinin başına yetenekli genç isimleri getirmesiyle biliniyordu. The Russo kardeşler, Jon WattsJames GunnTaika Waititi, ve son olarak Ryan Coogler 150 milyon $’dan fazla bütçeli filmlerin başına getirildi. Mark ve Jay Duplass kardeşler, Vulture’a verdikleri ropörtajda Marvel’ın onların da kapısını çaldığını ancak reddettiklerini açıkladı.

Mark, “Marvel yapımlarından biri için bizimle ilgileniyordu. 150 – 180 milyon $’lık bir bütçe ve üç yıllık bir anlaşmaydı.” dedi. Jay ise kardeşinin sözlerini “Esasen, ‘size sahipiz’ demek” şeklinde sürdürdü.

Duplass kardeşlere hangi filmin teklif edileceği belirsiz ancak Marvel’ın bu diyalogdan sonra Spider-Man: Homecoming ve Thor: Ragnarok’u çektiğini düşünürsek bu iki proje en büyük adaylardı.

“Marvel tarafından teklif getirilen ufak bir Sundance film yapımcısı olmak inanılmaz bir duyguydu ancak bu üç yılda yapabileceğimiz şeyler, genç sinemacılarla kurduğumuz ilişkileri bırakmak istemedik” Mark ve Jay reddetme sebeplerini böyle açıkladı.