04.10.2019

Eastwood Filmi Richard Jewell Olayı’ndan Fragman

Dünya onun adını ve gerçeği öğrenecek: Richard Jewell Olayı yakında sinemalarda!

Clint Eastwood’un yönettiği ve gerçek olaylardan uyarlanan film ‘Richard Jewell Olayı’ gerçekler örtbas edildiğinde aslında ne yaşandığının hikâyesi.

Centennial Park’ta bir bomba var. Senin otuz dakikan var.

Dünya Richard Jewell’ı bir güvenlik görevlisi olarak çalıştığı yerde 1996 Atlanta bombalanmasında patlama cihazı bulmasıyla tanıyor. Onun ihbarı sayısızı canları kurtardı. Fakat bu sürede kanunlar yüzünden FBI’ın bir numaralı şüpheli haline geldiğinde, basın ve toplum tarafından suçlandığında çamur Dünya’sı yıkılır. Düzen karşıtı avukat Watson Bryanti Jewell’in masum olduğunu kanıtlamak için onu yok etmeye çalışan herkese karşı mücadele eder.

Filmin oyuncuları Sam Rockwell, Kathy Bates, Jon Hamm, Kathy Scruggs ve Paul Walter Hauser.

Oscar ödüllü Eastwood’un yönettiği filmin senaryosu “American Nightmare—The Ballad of Richard Jewell” isimli, Marie Brenner’e ait Vanitfy Fair’de yayınlanmış makaleden esinlenilerek Billy Ray tarafından yazıldı.

Filmin yapımında Tim Moore, Jessica Meier, Kevin Misher, Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson ve Jonah Hill bulunuyor. Eastwood’un kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Yves Bélanger, yapım tasarımcısı Kevin Ishioka, kostüm tasarımcısı Deborah Hopper, Oscar ödüllü editör Joel Cox (“Unforgiven”). Filmin müziği Arturo Sandoval tarafından bestelendi.