06.12.2017

Edgar Wright “Baby Driver 2” İçin Neredeyse Hazır

“Bence Baby’nin daha gidecek yolu var”

Yaz boyunca Baby Driver’a bir devam filmi çekileceği yönünde söylentiler dolaştı. Edgar Wright bizzat stüdyonun kendisinden konuyu düşünmeyi istediğini ve bunu yapabileceğini, çünkü karakterler bakımından gidilecek bir yol olduğunu söyledi. İki ay kadar önce filmin kötü karakterini oynayan Kevin Spacey de bir devam filminin yolda olabileceğini açıklamıştı.

Şimdi ise konu resmiyet kazanmaya çok yakın. Wright, imza atmaya yakın olduğunu açıkladı: “En azından ikinci bir senaryo yazacağım. Bir sürü fikrim var, ama yeni filmde neler olacağını bilmiyorum. Kısa süre içinde iş başına dönmek istiyorum, çünkü The World’s End ve Baby Driver arasında dört sene geçti ve tekrar bu kadar uzun bir ara vermek istemiyorum. Filmin önümüzdeki iki sene içinde çıkmasını isterim.”

Wright filmi başka bir yönetmene verebilecek veya Baby Driver devam filminden önce başka bir film yapabilecek gibi görünüyor, neler olacağını zaman gösterecek.

Wright, Kevin Spacey hakkındaki cinsel taciz suçlamaları üzerine de konuştu. Sette yersiz bir davranışa rastlamadığını söyleyen yönetmen sözlerine şöyle devam etti: “Kendisiyle sadece profesyonel bir ilişkim oldu ve yapım aşamasında bir sorun yaşamadık. Ben de haberler karşısında stresliyim. Tek yapabileceğim öne çıkarak konuşanlara desteğimi sunmak. Şunu vurgulamak istiyorum ki bu filmde yüzlerce kişi çalıştı, bu yapıma çok büyük emekler verdiler ve ben ortaya çıkan filmden gurur duyuyorum. Duyarsız görünmek istemem ama onların emeklerinin, bir kişinin özel davranışları nedeniyle lekelenmesini istemiyorum.”

Her ne olursa olsun, Baby’nin geleceği parlak görünüyor.

Haber: Su Kapkın