20.04.2021

Emilia Clarke Marvel Dizisi Secret Invasion’da Rol Alacak

Daenerys Targaryen Game Of Thrones Emilia Clarke Wallpapers - Wallpaper CaveTelevizyon tarihinin en iyi dizisi olarak kabul edilen Game of Thrones’un Emilia Clarke’ı, Marvel Studios’un bir sonraki dizisi Secret Invasion’a katılmak için son görüşmelerde bulunuyor.

Clarke, daha önce kadroda yer aldığı bildirilen Samuel L.Jackson, Ben Mendelsohn, Kingsley Ben-Adir ve Olivia Colman’a eşlik edecek.

Marvel Studios ve Clarke temsilcileri konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Clarke’ın hangi rolü oynayacağı belli değil.

 “Secret Invasion”, yıllardır dünyaya sızıp şekil değiştiren Skrull’lardan oluşan ve Captain Marvel olayları sırasında ilk kez tanışan Fury ve Talos’u konu alıyor. Kyle Bradstreet’in yazıp, yönetici yapımcılığını üstleneceği Invasion’un çekimleri İngiltere ve Avrupa’da olmak üzere sonbahar çekimi olarak planlanıyor.  Yapımcılığını Disney Plus’taki diğer tüm Marvel dizileri gibi, Marvel Studios yapacak.

Clarke, HBO’nun 10. yıl dönümünü kutlayan küresel dizisi “Game of Thrones” da Daenerys Targaryen’i canlandırmasıyla dört kez Emmy adayı oldu. Aynı zamanda Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü adayı ve 2018’de Yılın İngiliz Sanatçısı için BAFTA Britannia Ödülü’nü almıştır. Filmleri arasında tatil filmi “Last Christmas”, “Me Before You”, “Terminator Genisys” ve “Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi” yer alıyor.

Kaynak: Variety