09.03.2021

Emma Corrin, Lady Chatterley’s Lover Uyarlamasının Başrolünde Yer Alacak

Haber: Ayça Özlen

Netflix’in The Crown’daki Prenses Diana’yı canlandırmasıyla Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü’nü kazandığı bir haftadan sonra, yükselen yıldız Emma Corrin; Lady Chatterley’s Lover uyarlamasının başrolünde yer alması için görüşmelere devam ediyor.

Emma Corrin, Lady Chatterley isimli karakteri canlandırabilir.

Pi’nin Yaşamı filminin senaristi David Magee, senaryosunu yazdı. Oscar adayı Laurence Mark ve Akademi Ödülü adayları Pete Czernin ve Blueprint Pictures’dan Graham Broadbent yapımcılığını üstleniyor.

Film, zamanının ötesinde hikâyeler üretmesi ile bilinen D.H. Lawrence tarafından kaleme alınan romandan uyarlanıyor ve zenginlik ve ayrıcalıklarla dolu bir hayatın içinde doğan Lady Chatterley’in hayatını takip ediyor.

Emma Corrin sadece bir sezon için Galler Prensesi Diana’yı canlandırmış olsa da güçlü Diana tasviri ve son övgüleri bunu kanıtladığı için eleştirmenler ve izleyiciler arasında kesinlikle iz bıraktı. En son Keira Knightley, Keeley Hawes ve Gugu Mbatha-Raw’un rol aldığı Misbehavior’da rol alan Corrin, şu anda yapım aşamasında olan ve aynı isimli romandan uyarlanan My Policeman isimli filmin oyuncu kadrosunda da Harry Styles ile bir araya geliyor.

Kaynak: Deadline