28.03.2018

Erdal Beşikçioğlu ve Serdar Akar’ı Buluşturan Çiçero

Yönetmen Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu ‘Çiçero’ isimli filmde bir araya geldi.

Projenin yapımcısı ise 5,5 milyon seyirciyi sinemaya çeken “Ayla” filminin yapımcısı Dijital Sanatlar oldu. Yapım şirketi tıpkı Ayla filminde olduğu gibi yine yaşanmış bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Almanya’ya sızdıran casus İlyas Bazna’nın hayatını anlatan ‘Çiçero’.

Erdal Beşikçioğlu’na Dijital Sanatlar’ın patronu Mustafa Uslu geçen yıl Müslüm filmi için de teklif götürmüştü. Ancak yapılan görüşmelerin ardından taraflar başka bir proje için el sıkıştı.

Uslu, filmde yabancı oyuncu ağırlıklı çalışacaklarını belirterek, “Monica Belluci dahil pek çok yabancı isimle irtibat halindeyiz, başrolümüzde Erdal Beşikçioğlu var. Başka yabancı oyuncuları da filme dahil edeceğiz” dedi.

Yapımın Hollywood filmleriyle yarışacağını dile getiren Uslu, Hollywood filmlerinin son 5-10 yıldır kısır döngüye girdiğini ve senaryo ile hikaye sıkıntısı yaşadığını kaydetti.

Filmin bütçesinin 20 milyon lira civarında olacağını dile getiren Uslu, filmin dünyada Ayla’dan daha çok karşılık göreceğini söyledi.