03.06.2017

Ezel’in senaryosu Amerika yolunda

Türk dizilerinin Arap ülkelerinde sağladığı başarıya alışmıştık ama doğrusu Muhteşem Yüzyıl’ın Netflix’e satılmasına hepimiz oldukça şaşırdık. İkinci şaşkınlığımızı ise, gelmiş geçmiş en sevilen Türk dizilerinden biri olan Ezel‘in, Amerika‘nın bilinen yapım şirketlerinden 20th Century Fox tarafından satın alınması ile yaşadık.

İki sezon boyunca yetmiş bir bölüm olarak yayınlan Ezel dizisinin senaryosunu Kerem Deren – Pınar Bulut Deren yazmış, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Tuncay Kurtiz ve Barış Falay rol almıştı.

Dizinin yapım şirketi olan Ay Yapım tarafından yapılan açıklamada, 20th Century Fox şirketinin senaryoyu satın aldığı açıklandı, Ezel‘in senaryo haklarının satılması konusunda anlaştı.

Ezel dizisi Amerika’da yayınlanmayacak. Senaryo haklarını alan 20th Century Fox, çekeceği yeni diziyi CBS kanalında yayınlayacak.

Ezel, daha önce de Uluslararası arenada takdir almış, 2012 yılında Güney Kore’de düzenlenen “International Seul Drama 2012″ gecesinde özel drama ödülünü kazanmıştı.

Editörün NotuEzel‘in ve Ramiz Dayı‘nın hikâyeleri ile binlerce diziseveri ekrana bağlayan Ezel gerçekten başarılı bir senaryodur. Ramiz Dayı’nın “Şüphe tek gerçektir” veya “Yeğenim, hayat seni öyle zorlar ki, yolun başında kim olduğunu unutursun” gibi veciz deyişleri sosyal medyada fenomen olmuştur.