17.11.2016

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them?)

J. K. Rowling‘in aynı adlı kitabından esinlenilerek çekilen fantezi drama türündeki Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them?) ABD-Birleşik Krallık filmi. Harry Potter film serisi ile bağlantılı olan ve David Yates tarafından yönetilen filmin senaryosu Rowling tarafından yazıldı. Rowling filmin yapımcılığını David Heyman, Steve Kloves, Lionel Wigram ile birlikte üstlendi. Filmin başrollerinde Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller, Colin Farrell, Faith Wood-Blagrove, Carmen Ejogo, Jon Voight ve Ron Perlman yer alıyor.

Çekimleri 17 Ağustos 2015’te başlayan film, 18 Kasım 2016’da vizyona girecek !

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them?) bir gezgin büyücü olan Newt Scamander’ın Amerika’daki maceralarını ele alıyor.

Harry Potter filmlerinden tanıdığımız yönetmen David Yates‘in yönetmen koltuğunda oturduğu film, Newt Scamander’ın büyülü bavulundaki nesli tükenmekte olan sihirli yaratıkların, bavulun içerisinden kaçarak Amerika sokaklarına taşması sonrası yaşanan maceraları anlatıyor.