03.06.2017

Fassbender’dan Christian Bale Hakkında Açıklama

Danny Boyle’un yönettiği “Steve Jobs” filminde Steve Jobs karakterine hayat veren Michael Fassbender eğer ayrılmasaydı, Christian Bale’den mükemmel bir Steve Jobs olacağını söyledi.

Michael Fassbender, Christian Bale’in geçtiğimiz kasımda projeden ayrılmasıyla birlikte rolü alan kişi olmuştu. “Kendi kendime Christian Bale mükemmel bir seçim. Neden vazgeçti ki dedim?” diye açıklama yapan Fassbender, “Hatta kendisini arayıp, bunu ona da söyledim.” dedi.

Başlarda Steve Jobs’a benzemediği için eleştirilen oyuncu, filmin gösterimlerinden sonra olumlu eleştiriler almasıyla birlikte bu eleştiriler gölgede kaldı.

Steve Jobs’a benzerliği hakkında, “Bence seyirci, onlar için çaba sarfettiğimizi anlayınca böyle şeyleri kabul edebiliyor. Filmin başında Jobs’a hiç benzemediğimi görüyorsunuz, ama sonra ‘peki, Steve Jobs’a hiç benzemiyor, şimdi bunu aşıp filmi izleyebiliriz’ diye düşünüyorlar.” dedi.

Micheal Fassbender ayrıca kendi performansı için “Ashton Kutcher’ı çalıştım.” diye espri yaparak 2013 yılındaki “Jobs” filmine de gönderme yaptı.

Christian Bale, “çok fazla tartışmalı ve çelişkili duygular” var diyerek projeden ayrılmış, Leonardo DiCaprio ise Steve Jobs yerine “The Revenant“ı yapmayı tercih etmişti.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: Indepentent