29.04.2021

Florence Pugh Emma Donoghue’un The Wonder Uyarlamasında Başrol Oynayacak

Florence Pugh Got Fed Up With Her Hair So She Decided to "Just Bieber It"Hollywood’un Yükselen Yıldızı Florence Pugh Yeni Bir Filmde Başrol Hazırlığında

Midsommar ile akıllara kazınan Florence Pugh, Emma Donoghue’un The Wonder uyarlamasında başrol oynayacak. Filmin yönetmenliğini Muhteşem Kadın (A Fanstastic Woman) filminin yönetmeni Sebastián Lelio yapacak.

Daha önce Ari Aster yapımlı Midsommar’da yer alan ve bir Hollywood starı haline gelen Pugh, Black Widow ve The Maid’in yanı sıra yeni bir filmde başrol oynama hazırlığında. Emma Donoghue’un aynı isimli romanından uyarlanan film, 1859’da İrlanda Midlands’de geçiyor ve aylardır yemek yemeden büyüyen bir kadın ile bunun bir mucize mi yoksa tıbbi bir anormallik mi olduğunu gözlemlemek için köye çağrılan İngiliz hemşire Lib Wright’ı (Pugh) takip ediyor. The Wonder, birbirlerinin hayatlarını değiştiren iki yabancının hikayesi, psikolojik bir gerilim ve kötülüğe karşı bir aşk hikayesine odaklanıyor.

Emma Donoghue’un romanından uyarlanmış senaryoyu Normal People dizisinin senaristi Alice Birch yazıyor ve yapımcılığını Ed Guiney ve Tessa Ross yapıyor. Çekimler bu Ağustos ayında İrlanda’da başlayacak. Pugh, Midsommar’daki başrolü ve Little Women’daki Oscar adayı rolünün ardından, başrol oyuncuları arasında hızla Hollywood’un yükselen yıldızlarından biri haline geldi. Bir sonraki başrolde yer aldığı Marvel’ın Black Widow’u Mayıs ayında gösterime girecek.