23.05.2016

“Free State of Jones”dan Yeni Fragman

Poster

Matthew McConaughey’in Yeni Filmi “Free State of Jones

On sene önce Hollywood yapımı vasat romantik komedilerde ve Sahara gibi büyük bütçeli fiyaskolarda oynayan Matthew McConaughey, bir oyuncu olarak kendini geliştirdiği ve bazılarının “McConnaisance” olarak adlandırdığı sürece devam ediyor. Dallas Buyers Club’taki Oscar alan performansından sonra McConaughey, Martin Scorsese (The Wolf of Wall Street), Christopher Nolan (Interstellar) ve Cary Fukunaga (True Detective) gibi yönetmenlerle çalıştı.

Şimdilerdeyse Hunger Games’in yazarı ve yönetmeni Gary Ross ile çalışan aktör, Amerikan Sivil Savaşı’nda Konfederasyon’a karşı ayaklanan ve diğer beyaz çiftçileri ve siyahi köleleri de etkileyerek Jones County, Mississippi’de Free State of Jones’u kuran Mississippili çiftçi Newt Knight’ın gerçek hikâyesini anlatmak için kamera karşısına geçti.

McConaughey, ilk eşini canlandıran Keri Russell ve eski bir köle olan ikinci eşini oynayacak olan Gugu Mbatha-Raw ile birlikte çalışacak. İkinci eşiyle birlikte sivil savaş sonrası Güney’de melez bir topluluk kuran Newt Knight, toplumun yeniden inşasında da aktif bir rol aldı.

Yayınlanan posterde aktör, Newt Knight’ın en ünlü resmini oldukça güçlü bir şekilde yansıtıyor.

Yeni Fragman

Haber: Nazlı Özcan
Kaynak: ew