19.08.2018

Game of Thrones 7. Sezon Fragmanından İlginç Detaylar

Ekin Tanrıverdi

Game of Thrones 7. Sezon Fragmanında Fark Etmemiş Olabileceğiniz 7 Detay

Game of Thrones, yedinci sezonunda da gizemini korumaya devam ederken, önceki sezonlarından daha büyük bir hayran kitlesi ile geri dönüyor. Bu yıl herkesi aynı kıtada buluşturarak efsanevi çatışmaların yaşanacağı dizinin yeni fragmanı yayınlandı. Bu sezon sadece çatışmalar görmeyeceğiz, bu büyük buluşmada beklenmedik ihanetler yaşanacağı gibi beklenmedik müttefikler de olacak.

Yedinci sezonun ikinci fragmanı geçtiğimiz çarşamba yayınlandı. Fragmanın etkileyiciliğinde besteci Ramin D Jawadi’nin eseri “Light of the Seven” parçasının kullanılmasının da rolü var. Sizler için sahneleri incelerken sanki Red God yolumuza ışık tutmuş gibi birkaç fikir aklımıza geldi:

 

Jon Snow, Baltayı Gömebilir

Gördüğümüz gibi yaklaşan bir savaş var, The King in the North bunun sırf “demir taht” için olmadığının da farkında. Night’s King’in kumandasıyla, Akgezenler’in güneye doğru harekete geçmesi ev, birlik fark etmeksizin herkesin hayatında bir tehdit oluşturuyor. Fragmanda Jon Snow birini uyarıyor. Belki de o kişi, Deanerys.

Uyarısında “Ailelerimiz farklılıklarına rağmen yüzyıllar boyunca birlikte ortak düşmanlarına karşı savaştı. Eğer hayatta kalmak istiyorsak biz de aynı şeyi yapmalıyız çünkü düşmanımız eskisi kadar tehlikeli ve gerçek” dediğini duyuyoruz. Snow şanslı ki Davos Seaworthy (Liam Cunninghum) gibi danışacağı kişilere sahip. 

Yeni Bir Düşman

Jon Snow, Akgezenlerle dövüşürken ve yeni müttefikler kurarken, Littlefinger’ın (Aidan Gillen) Sansa’ya fısıldadığı şeyleri duyuyoruz: “Kuzey’de ya da Güney’de savaşma. Her savaşı, her yerde ama aklında savaş.” Devamında Sansa’dan duyduklarımız, kulağa pek de üvey kardeşiyle aynı taraftaymış gibi gelmiyor: “Karlar yağdığında ve rüzgarlar estiğinde, yalnız kurt ölecek fakat sürü yaşayacak.” Hatta, sanki daha büyük bir inanç uğruna üvey kardeşini sırtından bıçaklayacakmış gibi anlaşılıyor.

Umarız böyle değildir diye düşünmek istiyoruz ama Jon Snow geçen sezonda King in the North olarak taçlandırıldığında Sansa pek de memnun görünmüyordu. Bizi umutlandıran bu olanların Ned Stark’ın Arya’ya verdiği öğütlerin sadece bir kısmını olması. Gerisi şöyle geliyor: “Yaz kavga etmenin zamanıdır. Kışın, birbirimizi koruyup kollamalı, sıcak tutmalı, güçlerimizi paylaşmalıyız. İlla nefret edeceksen, bize zarar verenlerden nefret et.”

Umalım ki Ned, bu öğütü Sansa’ya da vermiş olsun. 

123