19.08.2018

Game of Thrones 7. Sezon Fragmanından İlginç Detaylar

Cersei’nin Yeni Bir Tane Müttefiği Olabilir

Euron Greyjoy’u hatırladınız mı? Yara’nın ve Theon’un amcası. Theon Pyke’ı devirip tacı almak için kardeşini öldürmüştü. Euron’ın Deanerys’e gidip müttefik olmayı teklif etmek gibi bir niyeti vardı fakat yeğenleri ondan önce davrandığı için bizce onlara karşı Cersei ile müttefik olacak. Sonuçta Euron, bir psikopat; o yüzden iyi anlaşacaklardır.

Tarihten öğrendiğimiz kadarıyla Jaime Lannister ne olursa olsun sevgilisini, kız kardeşini desteklemiş birisi. Kardeşi Tyrion’a da hak etmiş olmasına rağmen babalarını öldürdüğü için sinirliydi. Eski fotoğraflar bize Jaime’in Cersei’nin yanı başında olduğunu da gösteriyor. Dahası, bir keresinde Jaime, bir yangınla herkesi öldürmek isteyen acımasız, güç hastası bir tirana karşı gelmiş, aslında bu tam olarak Cersei’nin geçen sezon yaptığı şey. Peki Jaime bu megalomanlığa rağmen Cersei’yi desteklemeye devam eder mi? Özellikle de geriye kalan tek çocukları intihar etmişken. Jaime, sezonlar boyunca en iyi gelişme gösteren karakterlerden biri. Muhtemelen bir ejderha tarafından yakılmış bir savaş alanında olması da kendi tarafını seçtiğinin bir göstergesi olabilir.

 Grey Worm Kendi Büyük Seks Sahnesine Sahip Olabilir

Grey Worm ile Missandei arasında olan romantizm de sezonlarla birlikte gelişmeye devam etmişti. Game of Thrones genelde seks sahnelerini şiddet veya karakter gelişimini göstermek için bir araç olarak kullanıyor fakat bu sezon sadece saf bir anı göstermek için kullanılacak olabilir mi? Grey Worm fragmanda bolca yer alıyor. Umuyoruz ki bu öleceğine için değil önemli bir karakter olacağına işaret ediyordur.

Game of Thrones yedinci sezonuyla 16 Temmuz’da geri dönecek.

Kaynak: indiewire

123