12.01.2018

Game of Thrones’un Devam Dizileri İçin Tarih En Erken 2020

Game of Thrones Hayranları Bekleyecek

Game of Thrones, sekizinci sezonu ile sevenlerine elveda demeye hazırlanıyor. Her yıl bir sezonunu izlemeye alıştığımız dizinin yedinci sezonu normal sezon tarihlerinden birkaç ay sonraya sarkıtılmış ve temmuz ayında başlamıştı hatırlarsanız. Dolayısıyla altıncı sezon ile yedinci sezon arası diğer sezonlardan da uzun sürmüştü. Ama sekizinci sezon 2019’a kalmıştı.Şimdi de devam dizileriyle ilgili tarih verildi.

Game of Thrones’un hikâyesinin öncesini anlatan devam dizileri, 2020’den sonra ekranlardaki yerlerini alacak. HBO’nun Programlama Müdürü Casey Bloys, devam dizilerinin, final sezonunun üzerinden en az bir yıl geçtikten sonra yayınlanacağını açıkladı.

Bloys beş farklı proje üzerinde çalışmaya devam ettiklerini ve çalışmalardan bazılarını görme şansı olduğunu belirtti ve “Her proje farklı bir takvime sahip. Aynı başlangıç noktalarından ilerlemiyorlar, dolayısıyla her birinde farklı aşamalardayız, ancak şu ana kadar gördüklerimiz beni cesaretlendirdi. Neye ne zaman karar vereceğimizle ilgili bir zaman çizelgemiz yok” diye ekledi.

Game of Thrones’un potansiyel beş devam dizisi Bryan Cogman, Max Borenstein, Jane Goldman, Brian Helgeland ve Carly Wray tarafından hazırlanıyor.