09.06.2019

Gelmiş Geçmiş En Kötü Dizi Finalleri

15. Mad Men

Don Draper meditasyon yaparken yaratıcılığını konuşturur ve sloganı “Dünyaya Şarkı Öğretmeyi İstiyorum” olan efsanevi Coca Cola reklamının fikir babası oluverir! Bu sondan daha zekice başka bir son yazılamazdı diyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz.

14. Will & Grace

Açıkçası NBC’nin bu mükemmel komedi dizisine bir şans daha vermesine çok sevindik. Zira 8. sezonun son derece depresif finalini hafızalarımızdan başka türlü silemezdik. Ne mi olmuştu? Kankalar Will & Grace yollarını ayırmış ve anca çocukları üniversite çağına geldiğinde tekrar bir araya gelmişlerdi!

13. Gossip Girl

Dan’in Gossip Girl’ün ta kendisi çıkması yeterince şok ediciydi. Peki Nate’in Manhattan’ın Belediye Başkanı olmasına ne demeli? Çok mantıklı. Evet.

12. Battlestar Galactica

Bu pek sevilen bilim kurguyu üç bölümlük, boşluklarla dolu finali mahvetmiş olabilir. Ancak araya “Tanrı yüzünden” açıklamasını sokuşturmak da ne demek?

11. Pretty Little Liars

Son sözü “Sanırım bir çığlık duydum” olan final çığlıklarla doluydu, evet. Ama böyle bir finale maruz kalan seyircilerin çığlıkları! Meğer bütün kötülükleri yapan o ana dek varlığından bile haberdar olmadığımız şeytani ikiziymiş! Ne yaratıcı!

123