26.04.2018

Genç Pehlivanlar’a Galler’den Ödül

Genç Pehlivanlar’a Galler’den “En İyi Film” Ödülü Geldi!

Katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden çok sayıda ödül kazanan “Genç Pehlivanlar” filmi 18-20 Nisan tarihlerinde düzenlenen, belgesel film yapımında yaratıcılık, yenilik ve yeni seslerin tanıtımını amaçlayan Wales International Documentary Festival / Galler Uluslarası Belgesel Festivali’nden “En İyi Film” ödülünü kazandı.

Amasya’nın civar köylerinde yaşayan ailelerin çocuklarının güreşte elde edecekleri başarı ile kendilerine yeni bir yol çizmeye çalışmalarının öyküsünün anlatıldığı “Genç Pehlivanlar” ın yönetmenliğini Mete Gümürhan, yapımcılığını ise Kaliber Film ve Filmaltı üstleniyor.

66. Berlin Uluslararası Film Festivali’nin Generation Kplus bölümünde jüri tarafında özel mansiyon ödülüne layık görülen ve bunu kazanan ilk Türk belgeseli olan “Genç Pehlivanlar”; 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kurgu” ve “Behlül Dal Jüri Özel Ödülü” ile CinéDOC Tiflis, Cinekid Festivali, Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri ve Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde de ödüller kazanmıştı.