30.05.2017

“Genius”dan İlk Klip

Colin Firth ve Jude Law’ın başrolleri paylaştığı “Genius”dan ilk klip yayınlandı!

Sadece düzenlemenin ve bir şeyleri redakte etmenin ne kadar zor olduğunu baz alırsak, sinematik anlamda bir şeyleri en baştan yazmanın oldukça zor bir iş olduğu kanaati doğuyor. Ama Michael Grandage, Genius ile başladığı bu ilk yönetmenlik denemesinde bu işe soyunmuş gibi gözüküyor.

Film editörü Max Perkins (Colin Firth) ve “Look Homeward, Angel”ın yazarı Thomas Wolfe (Jude Law) çifti arasındaki yaratıcı bir ilişki. Perkins aynı zamanda  Ernest Hemingway ve F. Scott Fitzgerald ile çalışan ve bu yazarların hayatında önemli bir figür olarak atfedilen bir adam. Wolfe okuyan herkes bilir ki, onun güzel yazılarına başlarken bir demet süslü şey sizi kucaklar. Bu anlamda klip beklenen filme dair Wolfe’ün bildiğimiz şeylerinden ziyade Perkins’in o bilmediğimiz şeylerine ufak da olsa göz kırpıyor.

Prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapacak Genius, kadrosunda aynı zamanda Nicole KidmanLaura LinneyGuy Pearce ve Dominic West gibi isimler ile de öne çıkan bir film. Perkins’in halkın ne istediğini bilen ve ona ayak uydurmaktan geri durmayan bir dahi olduğunu söyleyen yönetmen Grandage’nin filmine dair henüz kayda değer bir geri dönüş yok ancak filmin dağıtımcılığını Amerikalı şirket Lionsgate yapacak.

Haber: Zekican Sarısoy
Kaynak: indiewire