19.08.2018

Genius’ın Yeni Konusu Pablo Picasso

Pablo Picasso, Genius’un yeni konusu olacak

National Geographic yapımlarından Genius’ın başyapımcısı Brian Gazer ve Ron Howard, dizinin yeni bölümlerinde odağı bilimden sanata çevirecek.

İlk sezonunda Albert Einstein’ın hayatını konu eden dizi aldığı olumlu tepkiler sonrasında ikinci sezonda Pablo Picasso’nun karmaşık hayatını işleyecek. 1881’den 1973’e yaşayan ressam, ölümsüz eserleriyle bize sanatı bize yeniden düşündürtüyor.

Biller, yeni sezon duyurusunun ardından “Albert Einstein’da olduğu gibi aradığımız şey, dünyayı bambaşka şekilde gören birisiydi. Biri bilim, diğeri sanat dünyasında krallığın sahibi. Dizi sadece bilim insanlarının hayatını değil; tarihte büyük roller oynamış, dünyayı değiştirmiş insanları da konu edecek. Pablo Picasso, ikinci sezon için olan birçok fikir arasında önde geldi” açıklaması yaptı.

Henüz Picasso’ya hangi oyuncunun hayat vereceği belli değil. Yapımcılar, ilk sezon Einstein’ı canlandıran Geoffrey Rush ve Johnny Flynn gibi yetenekler bulmayı planlıyor.

Biller, ayrıca ikinci sezon için bir kadın kahraman da düşündüklerini, üçüncü sezonda bu fikri gerçekleştirmeyi umduklarını belirterek şunları söyledi:

“Tarihin işleyişinden dolayı, Google’da ‘dâhiler’ diye arattığınızda, sonuçlarda karşınıza pek kadın çıkmıyor maalesef. Seçenekler daha az. Bilim, politika ve sanat insanları hakkında birçok fikir edindik, eğlenceli bir oyun gibiydi. Bilmediğimiz bir sürü harika bilim insanı ile bu araştırmalar sonucunda tanıştık. Picasso’nun hikayesinde de ona ilham vermiş ve kendileri de sanatçı olan büyüleyici kadınlarla karşılaşacaksınız. Sadece o dönemde değil aynı zamanda Picasso’nun hayatında bir kadın olmak nasıl bunu keşfedeceğiz.”

Genius’ın on bölümlük yeni sezonu 2018 baharında yayınlanacak.

“Genius”, Brain Grazer ve birinci sezonun ilk bölümünü yöneten Ron Howard‘ın projesi. İkinci sezonda başyapımcı ve showrunner Ken Biller da geri dönecek.

Haber: Ekin Tanrıverdi
Kaynak: indiewire