22.12.2018

George Clooney Catch-22 ile Televizyonda

Hulu Dizisi Catch-22’den görseller

George Clooney TV’ye dönmeye karar verdi.

1970’te Alan Arkin’in başrolünde Mike Nichols tarafından beyaz perdeye uyarlanan Catch-22 şimdi de televizyonda karşımıza çıkacak. Böylece Clooney, ER dizisinden yıllar sonra tekrar ekranlara dönmüş olacak.

Aktör/yönetmen, Hulu için Catch-22 adlı romanı mini dizi formatında uyarladı. Dizinin yönetmenliğini ve başrolünü üstlenen Clooney’ye Hugh Lauire de eşlik ediyor.

Dizinin kadrosu ve canlandırdıkları karakterler şöyle: Christopher Abbott (Yossarian), Kyle Chandler (Colonel Cathcart), Clooney (Scheisskopf), Hugh Laurie (Major de Coverley), Giancarlo Giannini (Marcello), Daniel David Stewart (Milo), Rafi Gavron(Aarfy), Austin Stowell (Nately), Graham Patrick Martin (Orr), Gerran Howell (Kid Sampson), Jon Rudnitsky (McWatt), Kevin J. O’Connor (Korn), Pico Alexander(Clevinger), Tessa Ferrer (Nurse Duckett), Lewis Pullman (Major Major), Josh Bold(Dunbar), Jay Paulson (Chaplain), Julie Ann Emery (Marion)

Dilimize Madde 22 adıyla çevrilen ve en iyi savaş karşıtı yapıtlardan biri olarak bilinen roman bakalım tv’de nasıl bir ilgiyle karşılanacak.