30.03.2017

Godard ve Wiazemsky Aşkı Beyaz Perdede

Jean-Luc Godard’ın oyuncu Anne Wiazemsky ile ilişkisini anlatan Redoutable

Sinemaseverleri heyecanlandıran projelerin başında “sinema” ve “sinemacı”lar ile ilgili olan filmler olsa gerek. İşte onlardan biri olan Redoutable, bizi Fransız Yeni Dalga akımının kurucularından Jean-Luc Godard ile buluşturacak.

Yönetmenliğini Michel Hazanavicius‘un yaptığı ve Louis Garrel, Berenice Bejo, Stacy Martin, Gregory Gadeboise, Micha Lescot gibi isimlerin rol adlığı Redoutable, Jean-Luc Godard’ın oyuncu Anne Wiazemsky ile ilişkisini odağına alıyor.

Filmde Jean-Luc Godard‘ı Louis Garrel, Anne Wiazemsky‘yi ise çıkışını Nymphomaniac ile yapan genç oyuncu Stacy Martin canlandırıyor.

Anne Wiazemsky ve Godard ilişkisinin  ilgi uyandırıcı olduğu konusunda hiç şüphemiz yok. Ancak bunun yanında filmde Godard sinemasından izler, en azından dönemin sinema ortamıyla ilgili ipuçları bulacağımızı da düşününce heyecanımız ikiye katlanıyor.

Cannes Film Festivali’nde gala yapacağı düşünülen Redoutable ile ilk buluşmamızı sağlayacak olan tanıtım videosu da şimdilik ağızlara çalınan bir parmak bal gibi.