20.04.2017

Son Macera (Going in Style)

Oscar ödüllü Morgan Freeman, Michael Caine ve Alan Arkin yani Willie, Joe ve Al, hayatları boyunca yakın arkadaş olmuş bir üçlüdür. Zach Braff’ın yönetmenliğindeki bu komedi filminde, emeklilik fonları kurumsal bir kazaya kurban gittiğinde, hayatlarında ilk defa bu üçlü dürüst ve ahlaklı yaşamlarından ayrılmaya karar verirler. Umutsuzca faturalarını ödemeye çalışan ve sevdiklerini hayal kırıklığına uğratmak istemeyen üçlü, tüm riski üstlenerek, paralarını alıp kaçmak için bir bankanın kapısını çalarlar.

Son Macera (Going in Style), 21 Nisan 2017’de vizyonda!

Filmin diğer önemli oyuncuları şöyle sıralanıyor: iki kez Oscar adayı Ann-Margret, Al’i herkesten daha fazla kontrol eden kasiyer Annie’yi canlandırıyor. Joey King Joe’nin akıl küpü torunu Brooklyn’i canlandırıyor. Oscar adayı Matt Dillon FBI ajanı, Ajan Harmer’ı ve Christopher Lloyd ise üçlünün arkadaşı Martin’i, John Ortiz de  filmde bu işin nasıl yapılacağını üçlü’ye öğretmeyi kabul eden kimliliği belirlenmemiş Jesus isimli bir karakteri canlandırıyor. Peter Serafinowicz ise Joe’nun ilk damadı Murphy rolünde.

Zach Braff’ in yönettiği filmin senaryosu Theodore Melfi’ye ait. ‘‘Son Macera’’ filminin yapımı ise Donald De Line’a ait. Filmin yönetici yapımcılığını 1979’daki ‘‘Son Macera / Going In Style’’ filminde de aynı görevi üstlenen Toby Emmerich, Samuel J. Brown, Michael Disco, Andrew Haas, Jonathan McCoy, Andrew Haas, Tony Bill ve Bruce Berman üstleniyor.