08.03.2018

Gösterimi Yılan Hikâyesine Dönen You Were Never Really Here’den Yeni Klip

Cannes’dan bu yana merakla bekliyoruz

Lynne Ramsey’nin We Need to Talk About Kevin’dan altı yıl sonra çektiği You Were Never Really Here filminin ülkemizdeki gösterimi birçok soru işaretine yol açmıştı hatırlarsanız.

İlkin Adana Film Festivali’nde gösterileceği duyurulmuş, söz konusu gösterim yapılamamıştı. Sonraki iptal de Filmekimi’nden geldi ve filmi izleme şansına sinemaseverler ulaşamadı.

Cannes Film Festivali’nden bu yana heyecanla beklediğimiz filmlerden biri You Were Never Really Here. Dolayısıyla hakkında çıkan her haber, filmden yayınlanan her video da ilgimizi çekmeye yetiyor.

Jonathan Ames’in öyküsünden beyaz perdeye uyarlanan filmin müziklerini Radiohead gitaristi Jonny Greenwood yaptı.

Cannes’dan aldığımız izlenimlere göre usta yönetmenliği, klasik anlatımı reddeden yaratıcı kurgusu ve karanlık atmosferiyle dikkat çeken film, küçük bir kızı seks tacirlerinin elinden kurtarmaya çalışırken her türlü şiddete başvurmaktan çekinmeyen bir tetikçiyi izliyor. Film, Cannes’da Lynne Ramsey’ye En İyi Senaryo ödülünü getirirken, Taxi Driver’daki Travis kadar unutulmaz bir anti-kahraman portresi çizen Joaquin Phoenix de en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.