03.06.2017

HBO “Game of Thrones” Filmi Planlıyor

Altıncı sezonu içindeki Game of Thrones‘un sekiz sezonda bitirileceği konuşulurken, dizinin gördüğü ilgiden çok memnun olan HBO yeni projeler peşinde…

Dizinin uyarlandığı kitapların yazarı George R.R. Martin , The Week‘e verdiği röportajda “Bir film olacaksa bu Robert Stark’ın isyanı hakkında olur. Başka bir film projesinin içinde ben yer almam. Benim bitireceğim kitaplarım, yapacağım işlerim var” demesine rağmen, HBO ve dizinin yapımcıları, Game of Thrones‘un zengin dünyasının nimetlerinden faydalanmak istiyor. Daha sonra kendi bloğundan yaptığı açıklamada da konuya değinen George R. R. Martin kendisine has üslubu ile “Bunlar nereden çıkıyor? Kimsenin şu anda film üzerinde çalıştığı yok” diyerek söylentilerin üstünü kapattı.

Yapımcılardan David Beniof ise “On sezona çıkacağımız söyleniyor. Böyle bir planımız yok. Hızla sona yaklaşıyoruz” derken, filmin çekimlerinde yer alan ve ismi açıklanmayan bir kişinin verdiği bilgiler, dizinin başlangıcından önceye giden, çok sevilen Stark ailesinin tüm fertlerini ve onların daha önceki yaşantılarını işleyen bir filmi işaret ediyor. Yine de çok büyük bir bütçe ve tüm aktörlerin katılımını gerektirecek bu film ancak tüm serinin bitişinden sonra düşünülecek.

Serinin finalinin bu sinema filmi ile yapılacağı söylentileri ise George R R Martin’i kızdıran bir diğer unsur. Yazar, kendisinin bile henüz tam olarak sonu bilmediğini ve üstünde çalışılan bir film projesi olmadığını yeniledi.

Kaynak: comicbook