20.06.2018

Grease 40. Yılında Beykoz Kundura’da

Grease Açık Havada Sinemaseverlerle Buluşacak

Tüm zamanların en sevilen müzikallerinden Grease, 40. yılı şerefine yenilenen kopyasıyla Cannes’dan sonra Türkiye’de ilk kez Beykoz Kundura’da! 30 Haziran akşamı Bir Yaz Gecesi Sineması kapsamında gösterilecek film, açık havada sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Rock’n Roll, müzik kutuları, rengarenk restoranlar, deri ceketler, parlak saçlar, arabalı sinemalar, dans yarışmaları… Rydell Lisesi’nin havalı asi çocuğu Danny Zuko ile şehir dışından gelen yeni öğrenci Sandy Olson arasındaki aşkı anlatan Grease’in, “Summer Lovin”, “Hopelessly Devoted to You” ve dünya çapında bir hit olan “You’re the One That I Want” gibi şarkıları hayatımıza katmasının üzerinden 40 yıl geçti. 50’ler nostaljisiyle yaratılan rengarenk dünyası, kitsch estetiği, karakterleri, unutulmaz şarkıları ve dans sahneleriyle Grease, hâlâ ilk günkü gibi heyecanla izlenmeyi bekliyor.

Tüm zamanların en çok kâr eden müzikali Grease, 1971 yılında Chicago’da sergilenen sahne müzikalinin elde ettiği başarının ardından Broadway’de seyirciyle buluşmuş, ardından sinemaya uyarlanarak bir pop kültür efsanesine dönüşmüştü. Grease’in etkisi bugün hâlâ devam ederken birçok ülkede de Grease geceleri ve filme özel konsept partiler düzenleniyor.

Boğaz’ın Kıyısında Bir Yaz Gecesi Sineması

T-Birds’ün havalı ve yakışıklı lideri Danny Zuko rolündeki John Travolta, gençlik aşkının heyecanını sonsuza dek hafızalardan silinmeyecek bir sinema deneyimine dönüştüren Grease ile dünya çapında bir yıldız haline gelirken, müzik albümleriyle ün yapmış olan Olivia Newton-John da, Pink Ladies’in yeni üyesi Sandy Olsson rolü ile büyük bir çıkış yaptı ve ikili sinemanın unutulmaz çiftlerinden biri oldular. Yardımcı rollerde yer alan, Stockard Channing, Jeff Conaway ve Frankie Avalon gibi isimler de sinema dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Popüler kültürün en büyük efsanelerinden biri olan Grease; gençliği, geleceği, hayalleri, yalnızlığı, arayışları, ilişkileri, heyecanı ve gerilimi içinde barındıran on bir filmin gösterileceği Bir Yaz Gecesi Sineması kapsamında 30 Haziran akşamı saat 21:00’de izleyicilerle buluşuyor. Beykoz Kundura, Grease’in heyecanını Boğaz’ın kıyısında açık havada tekrar yaşamak için sinemaseverleri Bir Yaz Gecesi Sineması’na davet ediyor.

Bir Yaz Gecesi Sineması etkinliğinin biletleri Mobilet üzerinden satışta!

Grease

Grease

ABD 1978 110’ DCP Renkli

İngilizce; Türkçe altyazılı

Yönetmen Randal Kleiser

Senaryo Allan Carr, Bronte Woodard (Jim Jacobs ve Warren Casey’nin müzikalinden uyarlama)

Oyuncular John Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway

Görüntü Yönetmeni Bill Butler

Kurgu John F. Burnett

Müzik John Farrar, Barry Gibb

Yapımcılar Allan Carr, Robert Stigwood

Yapım Paramount

Dağıtım Park Circus

Popüler kültürün en büyük efsanelerinden, tüm zamanların en sevilen müzikallerinden Grease 40 yaşında! Rydell Lisesi’nin havalı asi çocuğu Danny Zuko ile şehir dışından gelen yeni öğrenci Sandy Olson arasındaki aşkı anlatan filmin hikâyesinden çok, başka meziyetleri önemli. Klişelere yaslanan, sıradan hikâyeyi kült bir filme dönüştüren şeyler saymakla bitmez. Rock’n Roll’un, parlak saçların, deri ceketlerin, havalı arabaların moda olduğu 50’ler nostaljisiyle yaratılan rengarenk dünyası, kitsch estetiği, karakterleri, unutulmaz şarkıları ve dans sahneleriyle Grease, hâlâ ilk günkü gibi heyecanla izlenmeyi bekliyor.