03.06.2017

Guardians of the Galaxy İçin Yeni Karakterler


Marvel
, Guardians of the Galaxy’nin devam filmi için çalışmaları başlattığını duyurmuştu. Şimdi de, çok fazla bilgiye yer vermeden, dört yeni oyuncunun kadroya katıldığı haberi geldi.

Oyuncular ve rolleriye ilgili bir açıklama yok ancak Marvel evreninden yola çıkarak birkaç tahmin yaptık:

Adam Warlock

İlk olarak 1967 yılında Fantastic Four çizgiromanında karşımıza çıkan Warlock’un epey uzun bir tarihi var. Dünyayı fethetmek amacıyla yaratılan ancak sonra yaratıcılarına karşı çıkan ve kozmik enerjiyi vücunda tutabilmesi sayesinde Marvel evreninin en güçlü kahramanları arasında sayılan Warlock, Guardians of the Galaxy’nin devam filminde karşımıza çıkabilir mi? İmkansız değil ancak, James Gunn’ın söylediğine göre film Avengers: Infinity War ile bir bağlantıya sahip olmayacak, bu yüzden Warlock karakterini Guardians of the Galaxy’de görmek için biraz daha beklememiz gerek.

Captain Marvel

2013-2015 arasında Guardians of Galaxy  çizgi romanlarında görünen Captain Marvel‘ın önce 2018 olarak açıklanan daha sonra 2019’a ertelenen ve senaryosu hali hazırda Meg LeFauve (Inside Out) ve Nicole Perlman (Guardians) tarafından yazılan bir film projesi mevcut. Bazı fanların yaptığı dedikodulara göre Elizabeth Debicki, Carol Danvers rolüyle Guardians‘ın devam filminde karşımıza çıkabilir. Fakat James Gunn kadroya daha fazla insani karakter katmaktan yana değil. Fakat Carol Danvers‘ı da teknik olarak zaten insani karakterler arasında saymamız pek olası değil.

Venom

Filmde karşımıza çıkması olası bir başka karakterse Spider-Man kötüsü olarak tanıdığımız Venom. Bu eski askerin sinemaya uyarlanmaya çok müsait bir karakteri var ve hakları elinde bulunduran Sony de bunları Marvel Cinematic Universe‘e devretmek için istekli olacaktır muhtemelen.

Phyla-Vell

Phyla-Vell‘ın karmaşık bir geçmişi var; ilk Captain Marvel‘ın kızı (Carol Danvers‘a güçlerini veren dünyadışı kahraman ve Danvers, Captain Marvel adını almadan önce o bu ismi kullanıyordu). Enerjiyi absorbe edip istediği yere yönlendirebilen Phyla-Vell çizgi romanda çoktan ölmüş bir karakter esasen. Ancak bu, ihtiyacımız olduğunda onu beyazperdede görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Angela

Thor‘un üvey kardeşi olan Angela çocukken kaçırıldı ve evrendeki en ölümcül kadınlardan biri haline geldi. Sandman ve American Gods’da Neil Gaiman tarafından yaratılan Angela, Gaiman‘ın haklarını Marvel‘a satmasıyla 2014 yılında Brian Michael Bendis‘in elinden çıkan Age of Ultron çizgi romanlarında karşımıza çıkıyor.

Mantis

Marvel çizgi romanlarının tek Asyalı ve geçmişi karışık olan bir başka karakteri de Mantis. Eski bir Avenger olan Mantis, kaderinde Celestial Madonna yani, evrendeki en önemli varlık olmanın yattığını düşünür ve bu hırs uğruna Dünya’yı terk edip bir dünya dışı varlıkla evlenir.

Çeviri: Busem Soydeğer
Kaynak: THR