16.10.2021

Halle Berry Bruised ile Hem Kamera Arkasında Hem de Başrolde

Oscar ödüllü oyuncu Halle Berry hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolde oynadığı bir spor draması ile ekranlara geri dönüyor

Ünlü oyuncu, herkesin ondan umudu kestiği bir anda ringlere ve hayata muhteşem bir dönüş yapan bir dövüşçüyü canlandıracak.

Karma dövüş sanatları sporcusu Jackie Justice (Halle Berry) gözden düşmüş ve sporu bırakmak zorunda kalmıştır. Son dövüşünden yıllar sonra hâlâ öfke ve pişmanlık içinde yaşayan talihsiz kadın, menajeri ve erkek arkadaşı olan Desi’nin (Adan Canto) zorlamasıyla acımasız bir yeraltı dövüşüne katılır. Bu sırada bir dövüş ligi organizatörünün (Shamier Anderson) dikkatini çeken Jackie, ringlere geri dönmek için bir fırsat yakalar. Ancak kaybettiği itibarını geri kazanmak için çıktığı bu yolculuk, henüz bir bebekken bıraktığı oğlu Manny’nin (Danny Boyd, Jr.) çıkagelmesiyle aniden kişisel bir hâl alır.

Filmin posteri

Oscar ödüllü Halle Berry‘nin ilk yönetmenliği olan filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler Adriane Lenox, Sheila Atim, Valentina Shevchenko ve Stephen McKinley Henderson.