21.08.2016

Hands of Stone: Robert De Niro’lu Yeni Boks Filmi

hands of a stone

Senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Jonathan Jakubowicz‘in yaptığı , “Hands of Stone” bu yılın en erken yola çıkan Oscar adaylarından biri olacak gibi görünüyor. The Weinstein Company tarafından gündeme getirilen yeni proje, Jakubowicz’ın ilk İngilizce biyografik filmi olacak. Kadrosunda ise;  Robert De Niro, Édgar Ramirez, Usher Raymond, Ana de Armas, Ellen Barkin ve  John Turturro yer alıyor.

Ramirez, Roberto Duran,adlı Panama kökenli bir boksörü canlandırıyor. 1968 yılında henüz on altı yaşında iken ringlere çıkan boksör 2002 yılında tam elli yaşında iken emekliliğe ayrılarak, uzun ve başarılı bir kariyere imza atıyor.  Duran’ın en önemli galibiyeti ise, Sugar Ray Leonard (Raymond)’a karşı kazandığı maç.

De Niro, geçtiğimiz yıl Sylvester Stallone‘un “Creed” filmine benzer bir rol ile karşımızda olacak. Kendisi de  “Raging Bull” adı ile anılan ünlü bir boksör iken, efsane bir koça dönüşen Ray Arcel rolünde izleyeceğiz De Niro’yu. Ramirez ve De Niro geçen sene David O. Russell’ın “Joy” filminde de birlikte rol almıştı.

“Hands of Stone” 26 Ağustos’ta yurtdışında vizyona girecek.

Fragman

Filmin Posteri:

hands of stone poster

Hands of Stone