31.08.2017

Hannibal Ekranlara Dönebilir

Dördüncü Sezon İçin Hâlâ Umut Var

NBC Hannibal’ı iptal ettiğinden beri dizinin hayranları daha fazlasını istiyor ve Bryan Fuller bu konuda istekli. Dizinin karanlık teması ana akım kanallara pek uygun olmasa da Fuller ve ekibi bu konuda sınırları zorladılar.

Seriyi yeniden canlandırma planları başlangıçta pek iyi gitmedi. Netflix ve Amazon tarafından reddedildikten sonra uzun metrajlı film planları da gerçekleşemedi. Fakat Fuller’ın Twitter’daki paylaşımları bu konuda hâlâ umut olabileceğine dair izlenimler uyandırdı.

Bunun yanında Post Mortem podcastine da konuk olan Fuller, tartışmaların başka yönlerinin aydınlanıyor olduğunu belirtti:

“Martha DeLaurentiis ile konuşuyorum. Mads Mikkelsen ve Hugh Dancy ile konuşuyorum ve hepimiz geri dönme konusunda heyecanlıyız. Üstesinden gelmemiz gereken zorluklar var. Sanırım eylülde haklar yeniden Martha’ya geçiyor. Aynı zamanda nasıl yapacağız sorusu da var. [Fransız yapım şirketi] Gaumont ile mi yapacağız? Eğer bu karakterleri kullanmak istiyorsak tek yolumuz o olmalı.”

Hâlâ dördüncü sezonun gerçekleşmesini engelleyen zorlular var. Fuller, The Silence of the Lambs hikâyesi ile yola devam etmek istemiş olsa da telif hakları sebebiyle bu mümkün değil. Fakat Katharine Isabelle’in canlandırdığı Margot Verger’i içeren yeni bir hikâye mümkün.

Fuller podcastte bu fikrini, “Verger şirketini insanileştirmesini ve PETA onaylı hale getirmesini istiyordum.Sezon boyunca işlenebilecek bir şey olurdu, et endüstrisini yıkan güçlü lezbiyen Margot Verger.” diyerek açıkladı.