12.10.2017

Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day)

Christopher Landon’un yönettiği Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day) filminin oyuncu kadrosunda Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine ile Rachel Matthews yer alıyor.

Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day), 13 Ekim 2017’de vizyonda!

Filmde Tree Gelbman  adındaki üniversite öğrencisi katilinin kimliğini öğreninceye kadar öldürüldüğü günü, sıra dışı detayları ve dehşet veren sonu ile birlikte tekrar tekrar yaşıyor.

Tree, dünyası tek bir kişinin etrafında dönen, bencil biridir. Doğum gününün sabahında sözde tek gecelik ilişki yaşadığı Carter’ın yatağında uyanır ve kısa süre içinde o günün sıra dışı bir gün olduğunun farkına varır.

Kız öğrenci derneği evine dönen ve oda arkadaşı Lori ile evin müdürü Danielle beklenen eleştirisine maruz kalan Tree, hemen sıradan öğrenci rutinine girer. Ama bahçedeki tipik bir eylemciden, ofis saatlerinde Profesör Gregory ile yaptığı kaçamaklara kadar her şeyi yaşarken o günü daha önce yaşamış olduğu duygusuna karşı koyamaz.

Tree, tam bu tuhaf güne veda edeceği sırada maskeli bir yabancı tarafından acımasızca öldürülür ve yine tuhaf bir şekilde imkânsız bir durum yaşadığına inanan, tek canlının odasında uyanır.

Tree, kendini her gün gerçek katiline biraz daha yaklaşırken bulur ve herkesin en büyük korkusuyla yüzleşmek üzere kısıtlamalarından kurtulması gerekmektedir. Katilinin maskesini çıkarmayı ve bu çılgınlığı durdurmayı başarabilirse kişisel cehennemi haline gelen bu durumdan kurtulabilecektir. Başaramazsa inanılmaz kısır döngüde kalacak ve kendi ölüm gününe dönüşen korkunç kâbusu tekrar tekrar yaşayacaktır.