07.11.2019

Hapşuu

Kenan Öztürk’ün yönettiği Hapşuu  filminin seslendirme kadrosunda Batu Kerem Yüksel, Cengiz Küçük Ayvaz, Öykü Kılıçaslan ile Şeyma Ayık yer alıyor.

Hapşuu, 08 Kasım 2019’da vizyonda!

Okul öncesi yaş grubuna hitap eden ve 5 sezondur aralıksız olarak izleyiciyle buluşan Hapşuu’nun, sinema versiyonunda yine TRT Çocuk ekranlarından tanınan Lemi Filozof da rol aldı.

Çocukların ilgiliyle takip ettiği Hapşuu ve Lemi Filozof’u buluşturan sinema filminin yapımcılığını Siyahmartı Animasyon Stüdyosu yapıyor. Daha önce “Köstebekgiller”, “İksir”, “Pırdino” gibi gişe başarısı yüksek işlere imza atan ajans, bu animasyon filmi ile bir kez daha izleyici karşısına çıkıyor.

Arzu Yurtseven’in senaryosunu yazdığı animasyon filminin yönetmenliğini Kenan Öztürk üstlendi. Filmin müziklerinde ise, çizgi filmin de çok sevilen müzik ve şarkılarını hazırlayan Bora Çambel imzası bulunuyor.

Pedagojik değerlendirmelerle yapılandırılmış ve kültürel inceliklerle işlenmiş senaryosuyla dikkat çeken  film, izleyicilerine eğlenceli, rengârenk bir dünya sunuyor.