15.07.2021

Hazal Kaya Başrollü Netflix Dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı’ndan Görüntüler

Netflix Türkiye’nin yeni dizilerinden “Pera Palas’ta Gece Yarısı”nda başrol Hazal Kaya’nın

Kaya’nın başrol arkadaşı ise Selahattin Paşalı

Dizi, Atatürk’ün yaşadığı dönemlerde geçecek ve Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen bir komplodan bir şekilde haberdar olan Esra adındaki bir gazeteciyi odağına alacak.

Bizi 1919 İstanbul’una götürecek olan dizide tarihi karakterleri ve İstanbul gece hayatını yakından görme imkanına erişeceğiz. Dizide Esra adındaki bir gazeteciyi canlandıran Hazal Kaya, karakteri için saçlarını kızıla boyatmış ve değişen imajını kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Sanatçı yine hesabından diziye dair görseller paylaştı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hazal Kaya (@hazalkaya)’in paylaştığı bir gönderi

Dizinin çekimleri tamamlandı, yayın tarihi bekleniyor

Charles King’in Midnight at the Pera Palas kitabından uyarlanan dizi, bu yılın son aylarında gösterilebilir. Elif Usman’ın kaleme aldığı diziyi Emre Şahin yönetti.

Sekiz bölüm olarak planlanan dizinin konusu şöyle:

Genç bir gazeteci olan Esra, Pera Palas Oteli hakkında bir yazı yazmakla görevlendirilir. Bu yüzden otele giden Esra, gezdiği odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Bu inanılmaz keşfi sayesinde zamanda yolculuk yapan Esra, bu sayede Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen bir komplodan haberdar olur. Artık Esra Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak Esra bu sırada Halit adındaki gizemli bir adamla tanışmasıyla aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar.