18.08.2018

HBO Watchmen Dizisinin Resmi Onayını ve Kadrosunu Açıkladı

Watchmen, 2019’da HBO’da

2009’da Zack Snyder’ın yönetmenliğinde çekilen ve gösterime giren çizgi roman uyarlaması Watchmen, şimdi şansını televizyonda deneyecek.

HBO kanalı, Watchmen serisi için onay verdiğini ve dizide rol alacak isimleri resmi olarak duyurdu. Buna göre dizi kadrosunda Jeremy Irons, Don Johnson, Regina King, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Adelynn Spoon, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing ve Lily Rose Smith bulunuyor.

Alan Moore, Dave Gibbons tarafından yaratılmış on iki sayılık bir çizgi roman serisi olan Watchmen,  DC Comics evrenine ait bir seri. 1986-1987 boyunca tek tek sayıları basılan eser, daha sonra sayılar birleşik bir şekilde tek bir kitap haline getirildi.

Alternatif bir evrende, Amerika’da geçen hikâyede ABD ile Sovyetler Birliği’nin nükleer savaşa doğru sürüklendiği bir zaman dilimi konu edilir. Kostümlü süper kahramanlar yasa dışı ilan edilmiş ve çoğunluğu süper kahramanlığı bırakmış, kalanlarsa devlet için çalışmaya başlamıştır. Devlet için çalışan süper kahramanlardan birinin öldürülmesiyle ve bu cinayetin araştırılmasıyla başlayan hikâye gerçekte çok daha büyük ve önemli bir komplonun keşfedilmesiyle devam eder.

Kaynak: cnet