13.09.2020

Hepimize Gün Sayrıdan Film Dune: Çöl Gezegeni

Oscar adayı Denis Villenevue’un yönettiği, Frank Herbert’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Dune: Çöl Gezegeni Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures ile beyaz perdeye taşındı

Dune: Çöl Gezegeni, efsanevi ve duygu dolu kahraman Paul Atreides’in hikâyesini anlatıyor.

Doğuştan yetenekli bir genç harika bir kaderin ötesinde ile dünyaya gelmiştir, ailesinin ve ülkesinin geleceği için evrenin en tehlikeli yerine yolculuk etmesi gerekmektedir. Kötü niyetli güçler gezenin varolan en özel kaynağını ele geçirmek için birbirleriyle çatışma içindedir. İnsanlığın en yüce potansiyelini ortaya çıkarma olanağına sahip bir madde ve sadece korkularını yenebilenler kurtulabilecektir.

Filmin Türkçe altyazılı fragmanı

Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor:

Oscar adayı Timothée Chalamet (“Call Me by Your Name,” “Little Women”), Rebecca Ferguson (“Stephen King’s Doctor Sleep,” “Mission: Impossible – Fallout”), Oscar Isaac (the “Star Wars” franchise) Oscar adayı Josh Brolin (“Milk,” “Avengers: Infinity War”), Stellan Skarsgård ( “Chernobyl,” “Avengers: Age of Ultron”), Dave Bautista (the “Guardians of the Galaxy” filmleri, “Avengers: Endgame”), Stephen McKinley Henderson (“Fences,” “Lady Bird”), Zendaya (“Spider-Man: Homecoming,” “Euphoria”), Chang Chen (“Mr. Long,” “Crouchiniog Tiger, Hidden Dragon”), David Dastmalchian (“Blade Runner 2049,” “The Dark Knight”), Sharon Duncan-Brewster (“Rogue One: A Star Wars Story,” Netflix’s “Sex Education”), Oscar adayı Charlotte Rampling (“45 Years,” “Assassin’s Creed”), Jason Momoa (“Aquaman,” “Game of Thrones”), Oscar ödüllü Javier Bardem (“No Country for Old Men,” “Skyfall”).