05.07.2021

Hızlı ve Öfkeli 9’dan Rekor Açılış

Hızlı ve Öfkeli 9 vizyona girdiği ilk hafta sonunda 181.692 kişi tarafından izlendi

Yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli 9, 2 Temmuz’da beyaz perdede yerini aldı. Filmin vizyona girmesiyle birlikte, serinin hayranları başta olmak üzere tüm sinemaseverler salonları doldurdu.

Film, vizyona girdiği ilk hafta sonunu rekor bir açılış ile tamamladı ve cuma, cumartesi, pazar olmak üzere ilk üç gün 181.692 kişi tarafından izlenerek, 4.522.810 TL’lik bir hasılat elde etti. Böylece Hızlı ve Öfkeli 9, Türkiye’de pandemi döneminin en iyi hafta sonu açılışını yapan film oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de uzun zamandır heyecanla beklenen ve bu yılın en merak edilen filmlerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli 9, 2 Temmuz’da vizyona girerek sinemaseverler ile buluştu.

20 yıldır devam eden ve tüm dünyada 5 milyar dolardan fazla kazanç elde eden efsane serinin dokuzuncu bölümü olan Hızlı ve Öfkeli 9, vizyona girdiği ilk hafta sonunu ise rekor bir açılış ile tamamladı.

Hızlı ve Öfkeli 9, aynı zamanda tüm zamanların en iyi ikinci temmuz ayı hafta sonu açılışını yaparak Universal Pictures filmleri arasında da bugüne kadarki en iyi dördüncü hafta sonu açılışını gerçekleştirdi.