26.06.2017

Hollywood’da Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayan 11 Oyuncu

Geçtiğimiz günlerde oyunculuğu bıraktığını açıklayan yetenekli aktör Daniel Day-Lewis, sinema tarihinde bir yolculuk yapıp daha önce oyunculuğu bıraktığını açıklayan ünlüleri hatırlamamıza vesile oldu.

Şimdiye kadar kimler oyunculuğu bıraktığını açıkladı, gerçekten bıraktı veya en azından buna niyet etti?

Hollywood’un Erken Emekli Olan Oyuncuları

Daniel Day-Lewis

İlk sıradaki oyuncumuz tabii ki en taze haberin sahibi, yani Daniel Day-Lewis. Paul Thomas Anderson ile çektiği filmin son filmi olduğunu açıklayan Day-Lewis, bu kararıyla sevenlerini çok üzdü. Bakalım, Lewis bu kararına sadık kalacak mı?

Day-Lewis zaten sıklıkla film çeken bir oyuncu değil. 1980’lerin başında başladığı oyunculuk kariyerine 1997’de çektiği Boxer filminden sonra beş yıl ara vermiş, daha sonra Gangs of New York filmi için kamera karşısına geçmişti. 2002’den bu yana filmlerde iki veya üç yıl arayla rol aldı. Hatta en son 2012 yılında Lincoln filminde rol aldıktan beş yıl sonra Paul Thomas Anderson’ın henüz ismi belli olmayan filmi için kamera karşısına geçti.

Alec Baldwin

Alec Baldwin, oyunculuğu bırakma konusunda biraz kararsız kalan ama her defasında da bırakacağını açıklayan bir oyuncu. 2009 yılı sonrası, “Artık rol yapmak hiç ilgimi çekmiyor” açıklamasını yapsa da film çekmeye devam eden oyuncuyu “emekliliğe teşebbüs edenler” kategorisine alabiliriz. Aslında Baldwin, bırakın oyunculuğu bırakmayı ara bile vermiyor rol yapmaya. Kendisini biraz yalanlarcasına bu yıl ve gelecek yıl üçer projesi daha görünüyor.

Doris Day

1950 ve 60’lı yılların ünlü yıldızı Doris Day de beş yıl sürdürdüğü The Doris Day Show bittikten sonra oyunculuğu bıraktığını açıkladı. 1968-73 yılları arasında süren The Doris Day Show gerçekten de Day’in oyunculuk kariyerindeki son işi oldu. 95. yaş gününü kutlayan Day, “California artık benim zamanımdaki gibi bir şehir değil” diyen Day, “oyunculuğa devam etseydim belki de büyük anne rolleri oynayabilirdim, kim bilir” demişti bu yıl verdiği röportajında.