26.06.2017

Hollywood’da Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayan 11 Oyuncu

Jack Gleeson

Çocukluğunuzu oyunculuk yaparak geçirmişseniz erken emeklilik bazen kaçınılmaz olabiliyor. Jack Gleeson da bu durumu yaşayanlardan. Yedi yaşında başladığı oyunculuğu Game of Thrones fenomeniyle sonlandırdı genç oyuncu. Canlandırdığı karakter dizide öldürülünce kendi de oyunculuğu bıraktı, “Eskiden aldığım tadı artık almıyorum” diyerek de oyunculuğa bakışını ortaya koydu.

Greta Garbo

Kötü eleştiri almak bu mesleğin de şanındandır ama Garbo için oyunculuk kariyerini bitirme kararı aldırabildi gelen eleştiriler. Oyuncu Two-Faced Woman‘ı çektikten sonra İkinci Dünya Savaşı’nın geçmesini bekledi, ancak 1941 yılında çektiği Two-Faced Woman kariyerinin son filmiydi. Daha sonra yaptığı açıklamalarda yalnız olmayı, sevdikleriyle olmayı büyük kalabalıklara tercih ettiğini söyleyecekti. Hayatının geri kalanını Manhattan’ad bir dairede yaşayarak ve uzun yürüyüşler yaparak geçirdi. Emekliye ayrıldığında henüz 35 yaşındaydı.

Cary Grant

Cary Grant için bablık işten önce geldi ve kariyerine 1966 yılında son noktayı koydu. Kızı Jennifer’ı büyürken izlemek, onun için aktörlükten daha önemliydi. 62 yaşında kariyerini sonlandıran Grant, “Oyunculuğa devam edebilirdim ama hayatta daha önemli şeyler de olduğunu keşfetttim” demişti.

Shirley Temple

Oscar alan en küçük oyuncu unvanını hâlâ koruyan ve 43 filmde rol alan Temple, 1951’de 21 yaşında sinema dünyasından emekli oldu. Kariyerine diplomat olarak devam eden Temple, 1974’ten 1976’ya kadar Gana’da ve 1989’dan 1992’ye kadar da Çekoslovakya büyükelçisi olarak görev yaptı.

Kaynak: ew

123